U polufinalu EFL kupa Tottenham je pobijedio Brentford rezultatom 2:0 i tako se plasirao u finale ovog takmičenja, gdje će igrati protiv boljeg iz duela Manchester Uniteda i Manchester Cityja.

Tottenham je došao u prednost u 12. minuti kada je pogodio Moussa Sissoko. Ovo je bio prvi gol Francuza za Spurse od decembra 2019. godine kada je pogodio protiv Burnleya. Do kraja prvog dijela Heung-min Son i Lucas Moura imali su velike šanse.

Na početku drugog poluvremena Ivan Toney je prijetio golu Tottenhama, a na drugoj strani zaprijetio je Serge Aurier. Još jednom je pokušao Son, a u 63. minuti Toneyju je VAR poništio pogodak zbog ofsajda.

Son je udvostručio prednost Tottenhama u 70. minuti. Londonski klub nastavio je prijetiti preko Harryja Kanea i Tanguy Ndombelea, a od 84. minute Brentford je ostao sa igračem manje, jer je crveni karton dobio Josh Dasilva i do kraja rezultat se nije mijenjao.