U okviru 12. kola Premijer lige BiH Zvijezda 09 je stigla do važnog boda u borbi za opstanak protiv Veleža, a rezultat je na kraju utakmice glasio 0:0.

Prvu ozbiljnu priliku na utakmici imali su domaći, Blažević je šutirao i matirao Hadžikića, ali je loptu skoro sa gol linije sklonio Oreč.

Desetak minuta poslije Vadze je oprobao svoj šut, ali je lopta završila u spoljnjem dijelu mreže.

Velež je prijetio u 24. minuti, kada je Suljić sjajno uposlio Guliahsvilija koji je iz dobre pozicije šutirao pored gola.

Na kraju je rezultat prvog poluvremena glasio 0:0, a moglo se reći da su ekipe ponudile voema blijedo izdanje.
Na otvaranju drugog poluvrema prvi prijete domaći, Blažević je šutirao, a lopza odlazi preko gol.

Povukao je Velež kontru u 56. minuti, ali je Šikalo na kraju loše šutirao.

Najbolju priliku na utakmici imao je Maksimović za domaće, šutirao je sa desetak metara, ali je Hadžikić odbranio.

Suljić je šutirao u 72. minuti, ali je lopta otišla preko gola.

Novu sjajnu priliku domaći su imali u 80. minuti Đorđević je šutirao, savladan je bio Hadžikić, ali je Hrkač izbio sa gol linije.

Zvijezda 09 je na kraju osvojila veoma važan bod u borbi za opstanak, iako su imali mnogo šanse da dođu do sva tri boda protiv Veleža.