Nogometaši Zrinjskog ostvarili su pobjedu od 2:1 nad Željezničarom u pripremnom susretu odigranom u Međugorju.

Plemići su većim dijelom prvog poluvremena bili bolja ekipa, a inicijativu su pretvorili u pogodak tokom 31. minute, kada na asistenciju Nemanje Bilbije lijepim udarcem poentira Ivan Enin.

Todorović je imao priliku udvostručiti prednost Mostaraca u 62. minuti, ali pogađa stativu iz neposredne blizine. Ipak, do drugog pogotka Plemići stižu nešto kasnije, tačnije u 73. minuti, kada na ubačaj Arežine dobro reaguje Miljan Govedarica i trese mrežu Plavih.

Poraz Željezničara ublažio je Ermin Zec, iskusni napadač dobro se snašao u šesnaestercu i iskosa pogodio za 2:1 četiri minute prije kraja utakmice. Ispostavit će se da je to ujedno i konačan rezultat meča.

Zrinjski – Željezničar 2:1 (Enin 31′, Govedarica 73′ – Zec 86′)

ZRINJSKI: Soldo, Ćorluka, Jakovljević, Krešić, Bekić, Zlomislić, Enin, Filipović, Bilbija, Juranović, Ivančić. Još su igrali: Varvodić, Marušić, Magdić, Gačić, Ibanez, Trebotić, Ljubić, Todorović, Arežina, Govedarica, Mašić.

ŽELJEZNIČAR: Erić – Stevanović, Miletić, Ikić, Šehić, Čeliković, Bojo, Veselinović, Bekrić, Štilić, Lendrić. Još su igrali: Kosorić, Zec, Juričić, Alispahić, Blažević, Mujezinović, Subašić, Muftić.