Futsal reprezentacija Bosne i Hercegovine u Amsterdamu je izgubila od Azerbejdžana u utakmici trećeg kola grupne faze Evropskog prvenstva (4:2), a tako su se Zmajevi oprostili od ovog takmičenja, na kojem, nažalost, nisu uspjeli doći do historijskog boda ili bodova.

Zmajevi su na početku utakmice imali dobre šanse da povedu na ovom meču. Prvo je priliku imao Kahvedžić u drugoj minuti, ali mu je golman Azerbejdžana sjajno odbranio. Dvije minute poslije Galić je bacio loptu do Boškovića, koji je zatresao stativu našeg protivnika.

Azerbejdžan je poveo u sedmoj minuti sjajnim golom Bolinhe. U pitanju je bivši fudbaler bh. premijerligaša FC Salines Tuzla Cityja. Kahvedžić je u osmoj minuti šutirao pored gola. Azerbejdžanci su golom Eduarda poveli sa 2:0. Radmilović je tražio faul jer je oboren, ali sudije se nisu oglasile.

Uspjeli smo se vratiti u igru u 12. minuti kada nam je dosuđen penal, koji je odlično realizovao kapiten Radmilović. Uslijedio je mirniji period igre, a za Zmajeve šanse su imali Arnautović i Aladžića, no do promjene rezultata nije došlo. Za razliku od prvog meča, navijači su mogli biti na tribinama i Zmajevi su imali veliku podršku.

Na startu drugog dijela naši protivnici su imali dvije dobre šanse preko Vilelle i Filipinha, ali Galić je odlično branio. Na drugoj strani prijetio je Kahvedžić. U nastavku meča Galić je bio sjajan i zaustavio nekoliko pokušaja Azerbejdžanaca.

Bošković je šutirao visoko preko gola z 29. minuti. Zmajevi su odigrali sjajnu utakmicu, u trenutku kada su imali igrača više na terenu, a Kahvedžić je u 31. minuti pogodio za 2:2. Bio je to identičan pogodak kakav je postigao protiv Gruzije.

Nažalost, već u 33. minuti Azerbejdžan je ponovo poveo, a fantastičan pogodak postigao je Vilella. Selektor Krezo je uveo golmana Milanovića kako bi došli do gola sa igračem više u polju. Velike šanse su imali Kahvedžić, Jelić i Radmilović, no do gola nismo uspjeli doći, već smo primili u posljednjim trenucima za 4:2. Pogodio je Gallo.

Ovaj meč je bio ujedno i zadnji za golmana Stanislava Galića i kapitena Anela Radmilovića, koji su već ranije odlučili oprostiti se od reprezentacije.

Azerbejdžanu nije pomogla ova pobjeda, jer je Španija slavila protiv Gruzije sa čak 8:0 i te dvije reprezentacije su prošle dalje.