Gradski rivali podijelili su bodove u susretu 20. kola m:tel Premijer lige BiH. Sarajevski derbi na Grbavici okončan je bez pobjednika, ali i golova. Blijeda predstava, premalo ponuđenog.

Ekipa Željezničara u uvodnim minutama djelovala je konkretnije i ofanzivnije.

Prvo uzbuđenje se desilo u osmoj minuti, kada Kosorić ubacuje loptu u mrežu Sarajeva nakon kornera, ali signaliziran je ofsajd i pogodak je poništen. Sporna situacija…

Nakon toga uslijedio je period mirnije igre, tek vrijedi izdvojiti šut Alispahića sa nekih 18 metara iskosa, ali lopta odlazi pored gola bordo tima.

Najbolju priliku u prvom poluvremenu propušta Veselinović, tačnije Kovačević sjajno reaguje u 31. minuti nakon njegovog šuta u gužvi ispred gola Sarajeva.

S druge strane, najpristojniju šansu za goste nije iskoristio Fanimo, koji je imao otvoren puta ka golu Plavih, ali lopta mu je pobjegla i završila u naručju Erića.

Početkom drugog poluvremena aktuelni prvak se probudio. Sjajnu šansu u 50. minuti propušta iskoristiti Velkoski, odnosno šut kapitena Sarajeva sa sredine šesnaesterca brani Erić. Ubrzo nakon toga vratar Željezničara je na novim mukama, ali uspješan je i u zaustavljanju nezgodnog udarca Pejovića.

Potom je uslijedio još jedan monotoni dio utakmice, koji se uglavnom svodio na davljenje lopte u sredini terena i bezopasne šuteve.

Na nova uzbuđenja čekalo se do samog finiša susreta, kada rezervista Zec šutira na prvoj stativi nakon ubačaja Bekrića u nadoknadi, ali zamalo je neprecizan.

I tako je meč zaključen ishodom 0:0, rezultatom koji nije zabilježen u sarajevskom derbiju od aprila 2018. godine. Razlika između rivala na tabeli tako ostaje i dalje devet bodova…

Željezničar – Sarajevo 0:0

Stadion Grbavica. Glavni sudija: Irfan Peljto (Sarajevo). Žuti kartoni: Kosorić, Bojo (Željezničar), Pejović, Oremuš, Miličević, Dupovac, Adukor (Sarajevo).

ŽELJEZNIČAR: Erić, Čeliković, Kosorić, Stevanović, Šehić, Miletić, Bojo, Alispahić (Bekrić 82′), Veselinović (Mujezinović 77′), Štilić, Juričić (Zec 77′).

SARAJEVO: Kovačević, Pidro, Oremuš (Adukor 90′), Dupovac, Miličevič, Velkoski, Pejović, Đokanović, Sušić, Fanimo (Jukić 93′), Mešanović (Handžić 93′).