Fudbaleri Real Madrida su slavili pobjedu protiv najvećih rivala, ekipe Barcelone, i to u gostima rezultatom 2:1.

Barcelona je do prednosti stigla već u sedmoj minuti utakmice. Pokušao je Ilkay Gündoğan odigrati dupli pas sa Ferranom Torresom, ali mu je igrač Reala Aurelien Tchouameni gurnuo u for nakon čega je on izašao sam na Kepu. Rutinski je plasirao loptu u nebranjeni dio gola i doveo Barcelonu u vodstvo u najvećoj utakmici španskog fudbala.

U 22. minuti susreta “Kraljevi” su pokušali ugroziti gol Ter Stegena, ali je Rudigerov dalekometni šut otišao pored gola. Igrala se sudijska nadoknada prvog dijela kada je Aurelien Tchouameni hrvačkim zahvatom oborio Ronalda Arauja, no sudija Jesus Gil Manzano nije pokazao na bijelu tačku, što je izazvalo proteste domaćih igrača. To je bilo sve u ne mnogo uzbudljivom prvom poluvremenu, te se na odmor otišlo sa prednošću domaćih rezultatom 1:0.

Nastavak je ponovo donio bolji početak Barcelone. Inigo Martinez je u 51. minuti utakmicec pogodio stativu da bi na odbijenu loptu natrčao Ronald Araujo, ali je njegov udarac fenomenalno zaustavio Kepa.

Real Madrid je zaprijetio u 67. minuti kada je pokušao Tchouameni, no njegov udarac je u korner odbio Ter Stegen.

Ali dvije minute kasnije Real Madrid dolazi do izjednačenjaj. Jude Bellingham je stigao do jedne lopte i onda maestralnim udarcem sa 20 metara savladao Ter Stegena.

I kada su mnogi očekivali kraj utakmice, u 92. minuti na scenu je ponovo stupio engleski reprezentativac Jude Bellingham koji se najbolje snašao u petercu Barcelone nakon jednog ubačaja i postigao drugi gol na utakmici za velika tri boda Real Madridu, prenosi SCsport.