Naša najbolja plivačica Lana Pudar je osvojila treće mjesto na Svjetskom prvenstvu u Dohi u disciplini 200 metara delfin.

Pudar je osvojila bronzu s vremenom 2:07.92. Zlato je otišlo u ruke Laure Stephens s vremenom 2:07:35, dok je srebro osvojila Dankinja Helena Rosendah Bach s vremenom 2:07:44.

Ovo je našoj najboljoj plivačici najbolji rezultat u dosadašnjoj karijeri, a uspjela ga je ostvariti s povredom ramena koju je “vukla” uoči ovog prvenstva.

Pudar je u istoj ovoj disciplini osvojila titulu evropske seniorske prvakinje u Rimu 2022. godine, a sada je na Svjetskom prvenstvu dodala još jedan veliki rezultat.

Podsjetimo, na Svjetskom prvenstvu u Fukuoki 2023. godine osvojila je četvrto mjesto na 200 metara delfin, a kako je ponovo bila druga najmlađa učesnica finala, jasno je da njeno vrijeme tek dolazi uprkos već ostvarenim sjajnim rezultatima.