Večeras je odigrana uzvratna utakmica polufinala UEFA Lige prvaka između Real Madrida i Bayern Munchena na “Santiago Bernabeu”.

Oba tima su u egalu ušla ovaj susret s obzirom da je prva utakmica odigrana na “Allianz Areni” u Munchenu prošle sedmice završena bez pobjednika, rezultatom 2:2. Na kraju su više razloga za slavlje imali domaći fudbaleri i navijači koji su slavili nevjerovatnu pobjedu rezultatom 2:1.

Prvu ozbiljnu priliku bilježimo u šestoj minuti kada Carvajal ubacio loptu pred gol gostiju ali na nju niko nije uspio natrčati. Dvije minute poslije je Gnabry loše odreagovao ispred gola domaćih nakon dodavanja Kanea.

U 13. minuti Vinicius Junior, junak Real Madrida iz prve utakmice u Munchenu, se našao u dobroj prilici ali iz velike blizine pogađa u lijevu stativu. U narednom napadu Rodrygo također šutira ali Neuer brani.

Nakon uvodnog dijela u kojem je Real Madrid bio daleko dominantniji tempo igre je opao i igralo se izuzetno oprezno, odnosno na sredini terena.

U 27. minuti Thomas Tuchel je bio primoran napraviti izmjenu zbog povrede Gnabryja kojeg je zamijenio Davies. Minutu poslije bilježimo i najozbiljniju priliku za goste. Kane je odlično šutirao nakon odbijene lopte ali je Lunin još bolje odreagovao i izbacio loptu u korner.

Nije, međutim, ta prilika bila dovoljna gostima da se “probude” i da uspostave kakvu-takvu ravnotežu na terenu. Real Madrid je nastavio kontrolisati utakmicu i držati posjed lopte uglavnom na polovini terena koja je pripadala Bayernu. U 40. minuti bilježimo i odličan pokušaj Viniciusa kada je iz slobodnog udarca umalo pogodio same rašlje, ali Neuer odlično reaguje i brani ovaj pokušaj. To je bilo sve što smo vidjeli u prvih 45 minuta na “Santiago Bernabeu” večeras.

Drugo poluvrijeme je počelo odlično, sa dvije odlične prilike. Prvo je Dier spasio goste nakon jednog opasnog dodavanja Viniciusa, a onda je Carvajal na drugoj strani u posljednji tren blokirao šut Daviesa.

Uslijedio je period igre u kojem je Real Madrid vršio potpunu opsadu gola “Bavarca”. Najprije u 52. minuti jedno odlično dodavanje Viniciusa “čisti” odbrana Bayerna. U 53. minuti i Kane se ponovo našao u dobroj prilici ali Lunin brani. Potom je Vinicius odlično šutirao nakon solo prodora, lopta odlazi pored gola, a u 59. i 60. minuti Neuer fantastičnim reakcijama brani njegove pokušaje.

U 66. minuti bilježimo i jednu opasnu situaciju pred golom Real Madrida. Musiala se našao “jedan na jedan” sa Luninom koji odličnom reakcijom brani njegov udarac.

I u 68. minuti, suprotno od do tada prikazanog na terenu, Bayern dolazi u vodstvo. Alphonso Davies je napravio “dar-mar” u odbrani domaćih i odlčno je matirao bespomoćnog Lunina za 0:1.

Samo pet minuta poslije – zamalo šok. Isti Davies je nespretno odreagovao nakon što je Valverde šutirao i zabio gol za 1:1. Ali nakon reakcije VAR-a ustanovilo se da je prethodno napravljen faul u napadu, odnosno da je Nacho udario Kimmicha, te je pogodak poništen.

U 75. minuti Kane se našao u prilici da riješi pitanje pobjednika. Kane je iz izgledne situacije gađao i pogodio spoljni dio mreže. U 83. minuti i Vinicius se našao u sličnoj prilici ali je šutirao preko gola.

I onda je uslijedila završnica za infarkt. Najprije u 89. minuti Joselu pogađa za 1:1, nakon izrazito nespretne reakcije Neura, te “Kraljevski klub” dovodi na prag produžetaka. Ali da do njih ne dođe pobrinuo se ponovo Joselu. U prvoj minuti nadoknade vremena, od devet koliko ih je bilo, Rudiger ubacuje loptu a potpuno sam Joselu je šalje u mrežu za 2:1 i nevjerovatan preokret. VAR je i ovom prilikom provjeravao potencijalni ofsajd ali je na kraju gol priznat.

Nisu u nadoknadi vremena “Bavarci” uspjeli da se oporave od šokantno ispuštenog finala u posljednjim trenucima regularnog dijela te da utakmicu odvedu u produžetke.

Tako su okončali katastrofalnu sezonu u kojoj neće osvojiti ni jedan trofej, dok će Real Madrid se boriti za svoju 15. titulu prvaka Evrope protiv Borussije Dortmund (koja je eliminisala Paris Saint-Germain) na londonskom “Wembleyju” 1. juna.