Carlos Alcaraz je poražen u Australiji!

Poslije epskog meča Alexander Zverev je bio bolji od svjetskog broja dva sa 3:1 (6:1, 6:3, 6:7, 6:4).

Nevjerovatno – riječ koja najbolje opisuje šta smo gledali u Melbourne parku! Nije tolika senzacija sama pobjeda njemačkog asa, koliko je čudo ovaj rezultat, sama igra, nadrealni preokreti…

Na terenu je praktično od prvog servis gema pa do finiša trećeg postojao samo jedan igrač. Zverev se pitao za sve, a onda je bespotrebno zakomplikovao “život”!

Vodio je 5:2 u trećem setu, ali je brzopletim odlukama vratio rivala u život. U taj brejku je riječ uzeo – Carlos Alcaraz. Prvo je gubio 2:0, a onda vezao 7 poena i dominantno došao do velikog povratka u meč.

A, onda nevjerovatni potezi Zvereva u četvrtom setu za veliku pobjedu. Jednu od najvećih u karijeri.

Ovaj poraz ujedno znači da Alcaraz ostaje bez šansi da posle Australian Opena preuzme prvo mjesto ATP liste od Novaka Đokovića.

U polufinalu Zvereva čeka Medvedev, koji je ranije bio bolji od Hurkača poslije velike borbe (3:2).