Manchester United i Everton remizirali su u golijadi na Old Traffordu, a Karamele su do boda u utakmici 23. kola Premier lige došle u sudijskoj nadoknadi (3:3).

Na prvu pravu priliku čekalo se do 24. minute kada je Edinson Cavani zatresao mrežu Evertona za vodstvo domaćih. Marcus Rashford nije iskoristio veliku priliku u 43. minuti, a dvije minute poslije Bruno Fernandes je udvostručio prednost Crvenih đavola.

Ovo je bio 21. gol za Portugalca u Premier ligi od kada je upisao debi, a u tom periodu samo je Mohmed Salah postigao više pogodaka (22). Odmah na startu drugog dijela, tačnije u 49. minuti Everton je smanjio na 2:1 preko Abdoulayea Doucourea.

U 52. minuti bilo je 2:2., a strijelac je James Rodriguez. Ovo je za Kolumbijca bio 99. pogodak u evropskom fudbalu. Poslije nekoliko šansi, Scott McTominay je u 70. minuti doveo domaće u novo vodstvo.

U petoj minuti sudijske nadoknade Dominic Calvert-Lewin je priredio šok na Old Traffordu kada je pogodio za 3:3.

Ovo je tek drugi put u posljednjih 17 utakmica da Karamele na gostovanju kod Manchester Uniteda postignu dva ili više pogodaka.