U prvoj utakmici odigranoj po dolasku u Antaliju, Velež je pružio dobru partiju protiv ruskog prvoligaša Arsenala iz Tule. Meč je okončan remijem, 3:3.

Rođeni dolaze u vodstvo već u osmoj minuti, strijelac je Brandao. Petnaest minuta kasnije Panchenko je izjednačio. Zatim je uslijedio nekoliko dobrih šansi na obje strane, da bi Kangawa donio preokret u 40. minuti i pogodio za 1:2.

Najljepši trenutak utakmice desio se u 59. minuti, snažno je šutirao Vehabović i pravim projektilom postavio egal (2:2), nakon što se lopta odbila o prečku u gol Rusa.

Arsenal ponovo dolazi do prednosti u 78. minuti, Burlak glavom trese mrežu Veleža za 2:3. Ipak, Rođeni u nadoknadi uspjevaju izjednačiti, strijelac je Ovčina, koji postavlja konačnih 3:3.

Velež je igrao u sastavu: Bogdanović, Dario, Zvonić, Cheshmedjiev, Radović, Radovac, Hasanović, Ćosić, Anđušić, Cvijanović, Brandao. U drugom poluvremenu su priliku dobili: Bobić, Vehabović, Osmić.