Regularni dio utakmice četvrtine finala Kupa Bosne i Hercegovine između Tuzla Cityja i Željezničara završen je rezultatom 1:1, a nakon penala (3:2) ekipa iz Simin Hana se plasirala u polufinale najmasovnijeg takmičenja u našoj zemlji.

Tuzla City je na početku utakmice imao apsolutnu inicijativu, a prvo su zaprijetili preko Barišića, koji je u drugoj minuti šutirao preko gola. Četiri minute poslije isti fudbaler je pokušao, no ovaj put odbranio je golman Željezničara Bender.

Domaći su nastavili napadati, a u 18. minuti Mišić je ubacio u šesnaesterac gostiju, da bi u nastavku akcije Ubiparip dodao do Brkića čiji je udarac izblokiran. U 25. minuti Muminović je dobro reagovao nakon pokušaja Bekrića iz slobodnog udarca.

Brkić je bio neprecizan u 0. minuti, a pet minuta poslije fudbaleri Plavih tražili su penal signalizirajući igranje rukom, ali sudija Ermin Sivac se nije oglasio. Opasna situacija pred golom Željezničara viđena je i u 36. minuti kada je Crnkić je tražio Ubiparipa, ali odbrana gostiju dobro je reagovala.

Željezničar se riješio pritiska domaćih, a u 39. minuti Lendrić se našao u dobroj šansi. Veliku priliku imao je Čeliković u 42. minuti kada je šutirao preko gola nakon što mu je loptu spustio Jurićić. Na drugoj strani Nukić je poslao loptu ravno u Bendera sa veće udaljenosti i do kraja poluvremena je ostalo 0:0.

Tuzla City je odličnije krenuo i u drugi dio utakmice. Nakon jedne šanse na startu poslije kornera, Brkić je bio u dobroj solo akciji u 49. minuti, no zaustavila ga je odbrana gostiju. Domaći su došli do vodstva u 50. minuti kada je Brkić postigao lijep pogodak nakon asistencije Mišića.

Domaći su imali kontrolu nad igrom, ali je u 60. minuti Željezničar uspio izjednačiti iz penala koji je izborio Stevanović. Siguran sa bijele tačke bio je Bekrić. Poslije pogotka sarajevski klub se probudio i bio dosta bolji.

Tuzla City je prijetio u 74. minuti preko Crnkić koji je pokušao atraktivno nakon centaršuta Mišića, ali bez opasnosti po gol gostiju. Oba kluba igrala su otvoreno i željela su doći do pobjede u regularnom dijelu utakmice. Brkić je u 79. minuti pogodio živi zid, a četiri minute poslije Crnkić je šutirao pored gola.

Tim Amara Osima imao je veliku šansu u finišu utakmice da dođe do pobjede, ali je udarac Mujezinovića završio na stativi. U sudijskoj nadoknadi nije se desilo ništa značajno, tako da je završen regularni dio utakmice sa 1:1 i pristupilo se izvođenju penala.

Ekipa iz Simin Hana bila je bolja u izvođenju penala sa 3:2.

Tuzla City – Željezničar 1:1 (nakon penala 3:2)

Stadion: Tušanj (Tuzla). Sudija: Ermin Sivac (Zenica). Žuti kartoni: Stevanović (Željezničar).

TUZLA CITY: Muminović, Barišić, Lučić, Morris, Nukić, Karjašević, Rustemović, Brkić, Crnkić, Mišić, Ubiparip.

ŽELJEZNIČAR: Bender, Stevanović, Miletić, Ikić, Šehić, Čeliković, Bojo (od 69. minute Štilić), Bekrić (od 69. minute Šabanadžović), Mujezinović, Lendrić, Juričić (od 69. minute Ramović).