Amel Tuka, najbolji bosanskohercegovački atletičar, osvojio je prvo mjesto na atletskom mitingu u Zagrebu.

Tuka je veoma dobro otvorio trku, a imao je vrijeme 1:44.75 što mu je bilo dovoljno za osvajanje prvog mjesta, a u konkurenciji u grupi A bio je i Poljak Marcin Lewandowski, koji je završio drugi s vremenom 1:45.74.

Podsjetimo, naš najbolji atletičar je nedavno osvojio šesto mjesto u finalu Dijamantske lige u Cirihu s vremenom 1:43.99, čime je bio izuzetno zadovoljan.

Sve ovo je pokazatelj da je Tuka na dobrom putu i lagano podiže formu kako bi bio 100% spreman na Svjetskom prvenstvu u Dihi.

Vrijedi istaći da je danas s njim u Zagrebu nastupio Abedin Mujezinović, koji je završio na šestom mjestu u grupi B.