Grčki teniser Stefanos Tsitsipas plasirao se u treće kolo mastersa u Parizu, pošto je pobijedio Daniela Evansa iz Velike Britanije sa 6:3, 6:4.

Tsitsipas je slavio još lakše nego što rezultat govori – sa jedinom brejk loptom suočio se u trećem gemu prvog seta, pri vodstvu 2:0. Spasio ju je i sačuvao prednost brejka do kraja, da bi u drugom setu takođe već na samom startu poveo 2:0.

U pet gemova drugog seta na svoj servis, Grk je zbirno izgubio pet poena, trijumf je mogao da bude i ubjedljiviji, ali Tsitsipas je u osmini finala, gdje ga čeka bolji iz duela Camerona Norrieja i Corentina Mouteta.

U ranom terminu, s početkom od 11.00, odigrana su još dva meča. Frances Tiafoe pobijedio je Jacka Drapera sa 6:3, 7:5.

Prvi set je bio tvrd sve do finiša, kada Amerikanac pravi brejk, a onda Spašava dvije brejk lopte i dolazi do 1-0. U drugom setu je Draper propustio pet brejk lopti u dva različita gema, da bi pri rezultatu 5:5 Tiafoe dočekao svoju šansu – iskoristio ju je tako što je Britanac drop šot poslao u mrežu.

Tiafoa sada čeka boljeg iz duela Medvedev – De Minor.

Očekivano, Lorenzo Musetti je pobijedio Nikoloza Basilašvilija sa 6:4, 6:2, pa je tako zakazao okršaj osmine finala sa trećim nosiocem Casperom Ruudom.