NaslovnicaVijestiSvijetTrump želi da SAD ponovno bude domaćin Mundijala, ali bez Kanade i Meksika

Trump želi da SAD ponovno bude domaćin Mundijala, ali bez Kanade i Meksika

Trump želi da SAD ponovno bude domaćin Mundijala, ali bez Kanade i Meksika...

Dok se Svjetsko prvenstvo u Sjevernoj Americi bliži kraju, predsjednik Sjedinjenih Američkih Država Donald Trump poručio je da želi da SAD u bliskoj budućnosti ponovo bude domaćin Mundijala.

“Treba ponovo izabrati Sjedinjene Američke Države”, rekao je Trump na prijemu u Trump Toweru u New Yorku uoči nedjeljnog finala. “Ali ovaj put bez Kanade i Meksika kao sudomaćina.”

SAD je ove godine bio domaćin 78 od ukupno 104 utakmice, uključujući sve mečeve od četvrtfinala do finala.

Domaćin Svjetskog prvenstva 2038. godine još nije određen. Nakon što će se Mundijal 2030. igrati u Maroku, Španiji, Portugalu, Urugvaju, Argentini i Paragvaju, a 2034. u Saudijskoj Arabiji, prema važećim pravilima FIFA-e pravo kandidature za 2038. imaju Sjeverna Amerika i Okeanija.

Trump je otkrio i da ga je predsjednik FIFA-e Gianni Infantino kontaktirao zbog mogućnosti da SAD i Kina u budućnosti zajedno organizuju Svjetsko prvenstvo.

Predsjednik SAD-a, koji će prisustvovati finalu između Španije i Argentine u East Rutherfordu, rekao je i da je razgovarao s Infantinom o crvenom kartonu američkog napadača Folarina Baloguna. FIFA je naknadno ukinula suspenziju od jedne utakmice, ali su Amerikanci uprkos tome izgubili od Belgije rezultatom 4:1 i nisu uspjeli izboriti plasman u četvrtfinale.

“Donio si još jednu sjajnu odluku, ali za to nikada nećeš dobiti priznanje”, rekao je Trump Infantinu, pišu vijesti.

(24sata.info)

IZ ISTE KATEGORIJE

najnovije