Fudbaleri TOŠK-a iz Tešnja su danas u derbiju 17. kola Prve lige FBiH na svojim Lukama ostvarili veliku pobjedu.

Ugostili su ekipu Vis Simm-Baua i porazili je s 2:0, te tako ostali na diobi prvog mjesta federalne lige s Posušjem.

Zasluženo je TOŠK slavio pošto je bio bolji protivnik većim dijelom susreta, a heroj je bio Sadik Škrijelj, koji je postigao oba pogotka za domaće.

Prvo je Škrijelj u 36. minuti spremno dočekao centaršut s lijeve strane i neometan glavom poslao loptu u mrežu gostiju za 1:0.

Mogao je Škrijelj na otvaranju drugog dijela doći i do drugog gola, ali je bio malo neprecizan i ostalo je 1:0.

Do kraja gosti iz Kosove nisu uspjeli ugroziti gol na kojem je stajao Jasmin Kršić, a TOŠK je u 87. minuti dočekao još jednu šansu koju je iskoristio sjajni Škrijelj i postavio konačnih 2:0.