Košarkaši Real Madrida osvojili su titulu prvaka Španije prvi put od 2019. godine, pošto su savladali Barcelonu sa 3-1 u pobjedama. U četvrtom meču na svom terenu, Real je slavio sa 81:74.

Real je bolje počeo i poveo sa 7:0, ali prva četvrtina je ipak bila tvrda (13:10), da bi na krilima veterana Llulla i Fernandeza – uz jedan karakteristični akrobatski koš Llulla – došao do velikih +14 (24:10).

Ipak, na krilima odličnog šuta za tri poena Barcelona se vratila u igru, da bi na poluvremenu imala samo poen zaostatka.

Real je ostvarivao prednost u reketu na obe strane terena, ponajviše zahvaljujući Tavaresu, ali Jasikevičusov tim nije se predavao, naprotiv – poenima Calatesa, Katalonci stižu do vodstva 58:57 na osam minuta do kraja.

Hanga momentalno uzvraća trojkom, i bio je to početak nove serije Reala – bio je čvršći domaći tim, sa Decom i Tavaresom na čelu, a “posljednji trzaj” Barce bila je trojka Exuma za -5 (73:68) na nešto više od dva minuta do kraja.

Uslijedila je dobra odbrana Barce, ali i novi ofanzivni skok Tavaresa posle kojeg Causer pogađa uz faul za delirijum na tribinama. Upravo je Francuz na 73 sekunde do kraja pogodio trojku za velikih 9 i de fakto kraj.

Real je tokom većeg dijela sezone gubio od Barcelone, izgubio i finale Kupa, ali dobio je one najvažnije mečeve – na final fouru Eurolige i sada u finalu play-offa nacionalnog šampionata.

To je ukupno 36. titula prvaka Španije za Real, dok Barcelona ostaje na 19.