Pored meča BiH – Italija na Grbavici, večeras je širom Evrope odigrano mnoštvo utakmica posljednjeg 6. kola Lige nacija, a ostvareno je nekoliko zanimljivih rezultata.

Srbija je u Beogradu razbila Rusiju slavivši sa velikih 5:0, te je tako osigurala i opstanak u Ligi B u posljednji čas. Čak četiri gola su naše istočne komšije postigle u prvom poluvremenu. Pogađali su Radonjić, Jović (2x) i Vlahović, da bi u nastavku pobjedu samo ovjerio Mladenović.

Tako je Srbija takmičenje završila na trećem mjestu, a iz Lige B je eliminisana Turska. Mađarska je pobjedom nad Turskom od 2:0 ovjerila prvo mjesto i plasman u Ligu A.

U drugom meču prve grupe u Ligi A Nizozemska je u gostima s 1:2 savladala Poljsku, dok je Engleska sa 4:0 razbila Island i završila na trećem mjestu druge grupe. Island je eliminisan u Ligu B, a Belgija je pobjedom nad Danskom samo potvrdila prvo mjesto.

Dakle, u Ligu A su večeras ušli Mađarska, Austrija, Vels, Češka, dok su iz Lige C u Ligu B ušle selekcije Armenije, Slovenije i Albanije.