U okviru vanrednog 24. kola Premiershipa, Tottenham je večeras ugostio Southampton, a nakon nešto više od 90 minuta rezultat je bio 2:3.

Poveli su domaći autogolom Bednareka u 18. minuti, da bi Broja poravnao na 1:1 u 23. Potom je Son Heung-Min pogodio u 70. minuti za 2:1, da bi Elyounoussi (79.) i Che Adams (82.) preokrenuli na 2:3 za goste.

Manchester City je ugostio Brentford, a odbrana gostiju je izdržala sve do 40. minute kada je pogodio Mahrez za 1:0 “Građana”. Sigurnu pobjedu 2:0 Cityju donosi De Bruyne u 69. minuti.

Norwich je dočekao Crystal Palace, a ovaj susret je završen rezultatom 1:1.

Pukki je doveo domaće u vodstvo 1:0 u 38. sekundi meča, i tako postigao najbrži gol sezone. Na 1:1 poravnao je Zaha u 60. minuti meča, da bi isti igrač u 63. minuti promašio penal. Na kraju je ostalo 1:1.