Košarkaši Sparsa poraženi su od Sloge u 3. kolu ABA lige 2.

Gosti iz Kraljeva slavili sa 84:72, a pitanje pobjednika praktično je riješeno u prvoj četvrtini koju su gosti dobili sa 24:11.

Do odlaska na odmor Sloga je povećala prednost na “plus 19” (49:30).

U drugom dijelu Sparsi su tek uspjeli ublažiti poraz i to nakon što su četvrti period igre riješili u svoku korist (22:15), dok je treća četvrtina završena bez pobjednika – 20:20.

Haris Ćurevac je bio najefikasniji u timu Sparsa sa 14 poena, dok je Slogu ka pobjedi vodio Dimitrius Underwood sa 15 poena, osam skokova i tri asistencije.

Inače, Sparsi su domaćini drugog turnira ABA 2 lige koji se igra od 21. do 27. novembra u SD Goran Čengić na Grbavici.

Na turniru u Sarajevu odigrat će se tri kola, a Sparsi će u četvrtak od 21 sat igrati protib Borca iz Banja Luke, dok će posljednju utakmicu na ovom turniru odigrati u subotu 26. novembra protiv Podgorice.