Fudbaleri tuzlanske Slobode u 31. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine stigli su do važne pobjede u utakmici sa Širokim Brijegom rezultatom 2:1 (0:0).

Gol za tri boda u sudijskoj nadoknadi postigao je defanzivac Emir Jusić, nakon duplog pasa sa Adijem Alićem. Sa tri boda Sloboda je stigla do 10. pozicije i ima realne šanse za opstanak u društvu najboljih.

Od početka su Tuzlaci igrali ofanzivnije, ali se ni Široki Brijeg nije orjentisao samo na odbranu svog gola. Igralo se čvrsto sa povremenim izletima pred protivničke šesneasterce. Ipak, poslije 45. minuta mreže se nisu tresle, a u nastavku je došlo do kulminacije uzbuđenja.

Tuzlaci do prednosti dolaze preko Stojana Vranješa u 54. minuti iz jedanesterca. Prethodno je u šesnaestercu nepropisno zaustavljen Tarik Kapetanović.

Nakon vodećeg gola Široki Brijeg je preuzeo inicijativu, a Sloboda je kontrolisala utakmicu sve do 80. minute kada je pogodio Dominik Radić. Ubacio je De Oliveira, Bukvić bio nespretan, a Radić s izjednačenjem donio zebnju na Tušnju.

U 89. minuti isti igrač je pogodio stativu Slobodinog gola i činilo se kako će susret završiti bez pobjednika što nije odgovaralo nikom od ekipa na terenu. Ni Slobodi u borbi za opstanak, a ni Širokom Brijegu u borbi za izlazak u Evropi.

U 92. minuti je Emir Jusić u maniru iskusnog strijelca matirao golmana gostiju Renata Josipovića za pobjedu, slavlje i nadu da Sloboda u preostala dva kola može doći do opstanka.

Sloboda gostuje Borcu i dočekuje Željezničar, a Široki Brijeg dočekuje Slogu i ide u goste Leotaru. Tuzlaci sada imaju 32 boda i na 10. poziciji su, a Široki Brijeg je ostao na 45 osvojenih bodova.