Sassuolo i Roma su večeras odigrali nevjerovatan meč u 20. kolu Serije A, a domaćin je na kraju slavio sa 4:2.

Roma je odigrala užasno prvo poluvrijeme, u kojem je primila tri pogotka do 26. minute.

Briljirao je Caputo, koji je mrežu Vučice tresao dva puta, dok je jedan gol postigao Đuričić.

U drugom poluvremenu se budi i Roma, a u život je vraća naš Edin Džeko, koji u 55. minuti dolazi do svog 100. pogotka u bordo dresu i proslavlja veliki jubilej.

Lijepo je skočio nakon centaršuta s lijeve strane i matirao golmana domaćih.

Roma je u 72. minuti stigla i do drugog gola, kada je s bijele tačke pogodio Veretout, te se tada činilo da nas čeka dramatična završnica.

Ipak, već u sljedećem napadu Jeremy Boga postiže pogodak za 4:2 i stavlja tačku na utakmicu.

Roma je ostala na 4. mjestu s 39 bodova, a Sasuolo je sada 13. sa 26 osvojenih bodova, prenosi SCsport.