NaslovnicaVijestiSarajevo od 2026. godine predsjedava Mrežom gradova B40

Sarajevo od 2026. godine predsjedava Mrežom gradova B40

Samit Mreže B40 u Sofiji posvećen regionalnoj saradnji i rješavanju zajedničkih izazova ovjekovječen je, između ostalog, domaćinstvom Sarajeva naredne, 2026. godine.

Naime, bh. prijestolnica je danas i zvanično izglasana u okviru panela “Održivi turizam: zaštita naslijeđa i zajednica u otvorenim gradovima” na kojem se obratio i gradonačelnik Sarajeva Predrag Puharić.

“Međunarodni ugled Sarajeva kao turističkog i kulturnog centra, potvrđen je prestižnim priznanjem čitalaca National Geographica kao najbolje destinacije za posjetiti u 2025. godini. Bilježimo konstantan rast turističkih posjeta i rekordne sezone, prateći i promovišući nove trendove u svijetu turizma kao jedne od naših strateških djelatnosti”, istakao je Puharić.

Izrazio je zadovoljstvo činjenicom da glavni bosanskohercegovački grad preuzima predsjedavanje Mrežom gradova B40, uz kratku poruku “Vidimo se u Sarajevu naredne godine!”.

Podsjetimo, u fokusu 4. ovogodišnjeg okupljanja gradonačelnika bila je tema “Budućnost Balkana: inovacije, zelena tranzicija, saradnja i rast”.

Na margini Samita, Puharić je održao bilateralne sastanke sa gradonačelnicima Istanbula, Sofije, Zagreba, Splita, Izmira, Muğle, te generalnim sekretarom Eurocitiesa, vodeće mreže evropskih gradova, saopćeno je iz Grada Sarajevo.

(24sata.info)

IZ ISTE KATEGORIJE

najnovije