Ruski teniser Andrey Rublev posljednji je polufinalista završnog Mastersa u Torinu, pošto je u tri seta savladao Stefanosa Tsitsipasa (3:6, 6:3, 6:2).

Još jednom se pokazalo da je tenis sport trenutka. Sat vremena je u dvorani Alpitour izgledao da Tsitsipasa ništa ne može poremetiti i da Rus srlja u propast i eliminaciju. A onda jedan gem kao iskra iz koje se izrodio plamen koji je progutao trećeg na svijetu, a Rubleva uzdigao do polufinala završnog Mastersa.

Tsitsipas je tih sat vremena igrao besprijekorno. Držao je čvrsto svoj servis, a protivnički je jednom slomio u prvom setu za 6:3. Međutim, poslije tih sat vremena Rublev je došao do prve brejk lopte. Prvu nije iskoristio, ali nije ostavio Grka na miru u tom gemu i drugu šansu je pretvorio u brejk za 5:3. A taj brejk u set i izjednačenje.

Dogodilo se Tsitsipasu ono što itekako umije često da mu se desi. Da ga tako jedan detalj poremeti. Prvi gem trećeg seta dobio je sa nulom. Ali osjećalo se u vazduhu da je Rublev sigurniji u sebe i voljan da nastavi da napada. U narednom servis gemu protivnika napravio je brejk, poveo 3:1. A onda je dovršio suparnika još jednim brejkom u sedmom gemu za 5:2 i tada je bilo jasno ko će u polufinale.