Edin Džeko je danas nakon dva mjeseca bio starter za Romu u Seriji A, ali je Vučica u 27. kolu poražena na gostovanju kod Parme.

Parma je iskoristila svoje šanse i slavila sa sigurnih 2:0, dok je Roma odigrala zaista slab meč.

Doveo je Parmu u vodstvo već u 9. minuti Mihaila, koji je na dodavanje Mana pogodio za 1:0, a drugi gol je bio djelo Hernanija iz penala u 55. minuti.

Džeko je na terenu ostao do kraja utakmice, ali se nije uspio upisati u strijelce.

U drugom meču koji je igran u istom terminu sastali su se Torino i Inter, a Nerazzurri su u dramatičnom finišu došli do pobjede.

Poveli su golom Lukakua iz penala u 62. minuti, ali je osam minuta poslije Sanabria poravnao na 1:1. Kad se činilo da će Torino otkinuti bod Interu, pet minuta prije kraja ukazao se Lautaro Martinez i svojim golom donio trijumf timu s Meazze za važan korak ka Scudettu.

Amer Gojak nije nastupio i cijeli je meč ostao na klupi.

Inter je otišao na +9 Milanu, koji ima meč manje. Roma je peta, a Torino i Parma u zoni ispadanja…