Ženska rukometna reprezentacija BiH je u prvom kolu kvalifikacija za Euro doživjela rekordan poraz od Rumunije rezultatom 49:18.

U prvom kolu kvalifikacione grupe 1 za Euro koji će se 2024. godine održati u Austriji, Mađarskoj i Švicarskoj izabranice selektora Adnana Bašića su doživjele najteži poraz u historiji naše reprezentacije i jedan od najvećih poraza u historiji rukometa.

Naša reprezentacija je u prve tri minute susreta u rumunskom Mioveniju bila u egalu s favorizovanim domaćim igračicama kada je rezultat glasio 1:1, no tada su svjetske prvakinje iz 1962. godine ubacile u brzinu više i pregazile naše rukometašice.

Nakon prvog poluvremena rezultat je glasio 26:11, a maksimalnih 33 razlike Rumunke su imale u samom finišu meča 47:14 .

Na kraju konačnih 49:18 je jedan od najvećih poraza u historiji rukometa i najveći poraz naše selekcije u historiji, a ujedno i najveća pobjeda Rumunije.

U redovima Rumunije svih 13 igračica je pogađalo našu mrežu, a Cristina Laslo je bila najefikasnija sa 7 golova.

U našoj selekciji samo četiri igračice su se upisale u strijelce. Po 5 golova su postigle Azra Topčić, Edina Demić i Armina Isić, dok je Desiree Kolašinac postigla 3 gola.

U drugom kolu naša reprezentacija će za tri dana u Cazinu dočekati Hrvatsku.