Večeras je na stadionu Pod Bijelim brijegom odigrana utakmica 29. kola m:tel Premijer lige BiH između Zrinjskog i FK Velež. Na kraju 90 minuta sportske borbe na terenu, završeno je remijem, rezultatom 1-1.

Rođeni su večeras igrali u sljedećem sastavu: Bogdanović – Ćosić, Zvonić, Zeljković, Dario – Radović, Pršeš, Hasanović, Vehabović – Brandao, Georgijević. Na klupi su bili Kjosevski, Alagić, Cheshmedjiev, Osmić, Radović, Behram, Cvijanović, Zubanović i Sijamija.

Za Zrinjski su igrali: Varvodić, Ćorluka, Zlomislić, Todorović, Mašić, Bekić, Jakovljević, Trebotić, Magdić, Juranović, Bilbija.

Prvi udarac smo vidjeli u 5. minuti kada je Radovac šutirao, al’ bez veće opasnosti za Varvodića. Na drugoj strani, Zrinjski je u 10. minuti nakon kornera zaprijetio, ali je odbrana Veleža dobro reagovala. Mašić se našao u dobroj prilici u 19. minuti, ali je loše šutirao.

U 21. minuti Georgijević se dobro snalazi na vrhu 16-erca, ali njegov udarac završava pored gola. Nakon toga, Ćosić dobro prolazi u 28. minuti, nakon čega šutira, ali i njegov udarac zavšrava pored gola Varvodića. Na drugoj strani, Zrinjski je nakon prekida prijetio u 33. i 34. minuti, ali bez promjene rezultata.

U tim trenucima Zrinjski je izgledao opasniji na terenu, ali ipak do gola prvi dolaze Rođeni u 42. minuti. Brandao je došao do lopte, dodao do Vehabovića, koji odlično vara jednog igrača Zrinjskog i preciznim udarcem matira golmana Varvodića, za vodstvo Veleža 0-1! Sa tim se rezultatom otišlo na odmor.

Drugo poluvrijeme Rođeni otvaraju izmjenom, Radović je zamijenio Pršeša. Tada dolazi do malih rokada u timu, pošto se Dario prebacio na desnu stranu odbrane, a Ćosić se pomjerio u sredinu terena. Zrinjski dobro otvara poluvrijeme i u 55. minuti dolaze do izjednačenja. Rođeni su imali korner, nakon čega Zrinjski odlično otvara kontru, koju uspješno završava Bilbija.

Rođeni nisu “pali” nakon gola, nastavili su igrati, te su u 60. minuti zaprijetili preko Ćosića čiji udarac završava preko gola. Na drugoj strani, Bilbija prijeti, ostaje 1-1. U 63. minuti izvršena je izmjena u timu Veleža, Cvijanović je zamijenio Brandaa.

U 75. minuti u igru je ušao Osmić, koji je zamijenio Hasanovića. U 80. minuti Zrinjski prijeti iz slobodnog udarca, ali Bogdanović dobro reaguje. Pred kraj utakmice u igru su ušli Behram i Zubanović umjesto Vehabovića i Georgijevića. Zrinjski je u 92. minuti imao veliku priliku preko Tičinovića, koji se našao sam pred golom Bogdanovića, ali lopta prolazi pored gola.

Do kraja utakmice nije bilo većih prilika, tako da je završeno remijem, 1-1.

U narednom kolu, koje se igra u srijedu 12. maja, Velež će ugostiti FK Željezničar.

Tok utakmice

90’ – Kraj utakmice. Remi Zrinjskog i Veleža 1:1.

87’ – Sami finiš susreta u Mostaru.

80’ – Bogdanović sjajno brani pokušaj Juranovića iz slobodnog udarca.

71’ – Poništen gol Cvijanovića zbog ofsajda.

62’ – Mogao je Zrinjski veoma brzo preokrenuti. Ponovo je Bilbija bio u šansi, ali je šutirao pored gola.

55’ –
GOL! Zrinjski je izjednačio preko Bilbije nakon brze kontre.

50’ –
 Bogdanović sigurno hvala loptu nakon ubačaja iz prekida.

46’ –
Počelo je drugo poluvrijeme.

Prvo poluvrijeme

Velež vodi na stadionu Pod Bijelim brijegom u Mostaru protiv Zrinjskog golom Vehabovića u 42. minuti.

43’ – Na klupi Veleža uslijedilo je veliko slavlje i svakako da im ovaj gol može dodatno dati krila u drugom poluvremenu.

Zrinjski – Velež 0:1 (Vehabović)

42’ – Goooooooool! Velež vodi sa 1:0, strijelac je Vehabović nakon velike greške Bekića. Ovaj vezni igrač Veleža lijepo je pogodio lijevom nogom nakon što je ostao sam na nekih 11 metara od gola Zrinjskog. Kakav trenutak da Velež dođe u vodstvo!

39’ – Mnogo nervoze u ovim trenucima među igračima Veleža. Magdić je pokušao nakon slobodnog udarca, ali šutira pored gola.

34’ – Velika šansa za Zrinjski! Nakon centaršuta Trebotića s lijeve strane, lopta je pogodila Ćosića i “plesala” na gol-liniji, ali je nakon svega odbrana Veleža uspjela izbaciti loptu u novi korner.

Zrinjski je nakon toga imao još jednu šansu, ali je lopta ovaj put otišla pored gola.

33’ – Žuti karton za Zvonića nakon oštrog prekršaja nad Juranovićem.

27’ – Još jedna dobra šansa za Velež, ovaj put je šutirao Ćosića, također pored gola.

21’ – Prva šansa i za Velež. Georgijević je šutirao s nekih 20 metara, lopta odlazi pored gola.

19’ – Prva šansa za Zrinjski, Mašić je bio sebičan i šutirao je sa 20 metara, ali lopta odlazi pored gola Veleža. Loš, ali borben meč na stadionu Pod Bijelim brijegom u prvih 20 minuta.

12’ – Dobar meč u Mostaru, Zrinjski se oslobodio početnog pritiska i sada se igra brzo s jedne na drugu stranu.

5‘ – Pet minuta igre iza nas, Velež puno aktivniji i bolji s loptom u uvodnim minutama, ali još uvijek nisu uspjeli ozbiljnije ugroziti gol Plemića.

1’ – Utakmica je počela.