Real Madrid je večeras odigrao zaostalu utakmicu prvog kola španske La Lige protiv Getafea, a Kraljevski klub slavio je u malom gradskom derbiju rezultatom 2:0.

Casemiro je na startu utakmice imalo veliku šansu, a onda je u 14. minuti Karim Benzema pogodio prečku. Imao je i Luka Modrić svoju priliku do kraja poluvremena, ali zaustavio ga je golman gostiju.

Benzema je imao jednu šansu na startu drugog dijela, a u 60. minuti zatresao je mrežu Getafea na asistenciju Juniora Viniciusa. Ovo je bila četvrta asistencija mladog Brazilca za iskusnog francuskog napadača od dolaska u Real. U tom periodu Benzemi nijedan igrač nije više puta asistirao, tako da možemo reći da se rađa novi tandem u Kraljevskom klubu.

Već u 67. minuti bilo je 2:0, a strijelac je Ferland Mendy. Domaći su u potpunosti kontrolisali utakmicu i mirno su je priveli kraju, a rezultat se nije mijenjao.