Ekipa madridskog Reala upisala je četvrtu uzastopnu pobjedu u Primera ligi, a petu ukupno, rezultatom 3:1 na gostovanju Eibaru.

Meč je fantastično otvorila gostujuća ekipa i nije ništa aludiralo da ćemo imati dramu. Već u šestoj minuti Karim Benzema je novim golom doveo Real u vodstvo, a samo sedam minuta kasnije Luka Modrić je nakon odlične povratne loptu zakucao u mrežu za 0:2.

Tada se činilo da gosti bilježe novi lagan trijumf. Ipak, dobili smo neočekivanu dramu. U 28. minuti odbrana Reala nije dobro reagovala, lopta dolazi do Kikea koji ‘skida paučinu’ za 1:2. To je bio i rezultat prvog dijela.

U nastavku opasan je bio Eibar. Domaći su napadali opasno u nekoliko navrata, ali se Real spasio. U posljednjim trenucima meča Lucas Vasquez je istrčao kontru i riješio pitanje pobjednika.