U okviru 16. kola Eurolige, Maccabi Tel Aviv i Crvena zvezda su pružili izuzetno uzbudljivu utakmicu, gdje su gosti na kraju slavili rezultatom 92:98.

Prva četvrtina završena je izjednačeno (20:20), dok su gosti preuzeli kontrolu tokom druge četvrtine, ostvarivši vodstvo od 11 poena na poluvremenu (42:51). Treća četvrtina nastavila je donositi uspjeh Crvene zvezde, rezultat je glasio 65:79. Uprkos nastojanjima domaćih u posljednjoj četvrtini, Crvena zvezda je zadržala prednost, osiguravajući pobjedu s konačnih 92:98.

Teodosić je predvodio Crvenu zvezda sa 27 poena, Baldwin dodao 22, dok je Bolomboy ostvario 20 poena.

Nešto kasnije su Valencia i Virtus Bologna započeli svoj susret, pruživši gledateljima izuzetno uzbudljivu i izjednačenu košarkašku utakmicu koja je okončana rezultatom 79:71.

Domaćini su bolji bili u prvoj četvrtini, završavajući je rezultatom 26:21. Međutim, preokret se dogodio pred sam kraj druge četvrtine, kada su igrači Virtus Bologne preuzeli kontrolu i otišli na poluvrijeme s deset poena prednosti (37:47). U trećoj četvrtini došlo je do preokreta u korist Valencie, koja je četvrtinu završila rezultatom 60:54. Posljednja četvrtina bila je ispunjena preokretima, a nakon uzbudljive drame utakmica je okončana rezultatom 79:71.

Najefikasniji su bili Jones sa 17 poena, Shengalia sa 15 poena te Lundberg sa 13 poena.

Odigrana je utakmica između Real Madrida i Partizana s početkom u 20:45 sati, a domaćini su slavili pobjedu rezultatom 91:75.

Već u prvoj četvrtini, Real Madrid je preuzeo inicijativu sa rezultatom 26:17. U drugoj četvrtini, domaći košarkaši su nastavili sjajnu igru, a istaknuti igrač prvog poluvremena bio je naš reprezentativac, Džanan Musa, sa impresivnih 16 poena, tri skoka i jednom asistencijom.

Treća četvrtina donijela je potpunu dominaciju Real Madrida, s prednošću koja je u jednom trenutku narasla na impresivnih 27 poena (rezultat treće četvrtine: 76:51). Posljednju četvrtinu domaći igrači su rutinski odradili, osiguravajući novu pobjedu konačnim rezultatom 91:75.

Najefikasniji košarkaš utakmice bio je naš Džanan Musa sa 23 poena, dok su Caboclo i Poirieri doprinijeli s 18 odnosno 14 poena. Ova izvedba potvrđuje dominaciju Real Madrida na terenu.