Fudbaleri Paris Saint Germaina izborili su plasman u četvrtfinale Lige prvaka nakon remija sa Barcelonom rezultatom 1:1, pošto su u prvom meču slavili sa 4:1 na Camp Nou.

Barceloni je večeras trebalo čudo i koliko god su dobro odigrali Katalonci, posebno u prvom poluvremenu, razlika je bila nedostižna.

Jedno od najboljih poluvremena u Ligi prvaka posljednjih sezona bilo je u ovom okršaju do 45. minute. Barcelona bila mnogo konkretniji rival i redale su se prilike pred golom Parižana.

Ousmane Dembele je šutirao u Keylora Navasa u 19. minuti, a nedugo zatim je Sergino Dest pogodio prečku. Ipak, do vodstva su došli domaći golom u 31. minuti Kylian Mbappe sa bijele tačke.

U 37. minuti vidjeli smo najljepši detalj utakmice, a možda i kompletne sezone u Ligi prvaka. Lionel Messi je sa tridesetak metara ‘bombom’ matirao Navasa za poravnanje.

Ipak, u finišu nadoknade akteri su zamijenili uloge, uspješniji je bio Navas kada je odbranio Messiju penal.

To je bio i presudni detalj susreta. Parižani su u nastavku znalački čuvali prednost i sačuvali je, a Barca nakon propuštenog gola nije mogla više ni psihički, a ni fizički.

Najbolju priliku gosti su propustili nakon gužve u šesnaestercu PSG-a kada su Messi i Griezmann oklijevali sa šutem.

Izdvaja se i pokušaj Busquetsa nakon kornera u 70. minuti, ali je Navas ponovo odbranio.

Ostalo je 1:1 tako da PSG ukupnim rezultatom 5:2 ide u četvrtfinale Lige prvaka. Za kraj, vrijedi napomenuti da je bosanskohercegovački reprezentativac Miralem Pjanić meč ponovo počeo s klupe, a šansu je dobio tek u 79. minuti.