Fudbaleri madridskog Reala upisali su remi na svom terenu protiv Real Sociedada u meču završenom rezultatom 1:1.

Taman kada su se vratile nade da se na neki čudesan preokret može stići do titule, Real Madrid je posustao ponovo.

Madriđani su prekinuli niz od četiri vezane pobjede u Primera ligi u derbiju protiv Real Sociedada koji se nada i dalje da može izboriti Ligu prvaka.

Madriđani su večeras bili mnogo ofanzivniji i kreativniji tim tokom svih 90 minuta, ali na kraju su jedva stigli do boda.

U prvom dijelu redale su se prilike za domaće, prečku je pogodio Mariano Diaz, stoper je izblokirao loptu koja je išla u gol, a uputio ju je Marco Asensio, krajnjim naporom golman gostiju u korner je proslijedio udarac Raphaela Varanea…

Ipak, na odmor se otišlo bez golova. Prvi pogodak na utakmici u 55. minuti postigao je Portu nakon dodavanja Nacha Monreala. To je bio prvi šut u okvir gostiju.

Kada se činilo da sva tri boda idu u Baskiju, Carlos Vinicius je, uz pomoć odbijene lopte od braniča gostiju, pogodio za konačnih 1:1.