U velikom hercegovačkom derbiju Široki Brijeg i Zrinjski su remizirali rezultatom 1:1.

Derbi utakmice Širokog i Zrinjskog znale su donijeti nerijetko vrlo kvalitetan fudbal i golove, a danas je, također, bilo interesantno.

Dva tima su se sastala u odličnoj atmosferi, a duel su nešto bolje otvorili domaći, no do većih šansi nisu uspjeli u prvom dijelu poluvremena.

Igrao se 25. minut kada su gosti poveli. Miloš Filipović je pogodio nakon što je prethodno golman domaćih odbranio. Prije toga šansu je za goste propustio Nemanja Bilbija.

Primljeni gol razdrmao je domaćina na Pecari i inicijativa se isplatila 10 minuta prije odlaska na odmor kada je Dino Ćorić poravnao rezultat.

Rezultatom 1:1 otišlo se na odmor. Nastavak je donio znatno manje uzbuđenja jer je ulog bio veliki i to se vidjelo na ekipama.

Dvadesetak minuta prije kraja susreta domaći su postigli gol, ali je on poništen zbog ofsajd pozicije. Osim toga izdvaja se i sjajan prodor Franjića, ali onda je njegov vrlo opasan šut izblokiran. Igrao se 84. minut.

Ostalo je 1:1 tako da su hercegovački rivali podijelili po bod iz ovog duela.