Besiktas je tek nakon penala eliminisao Goztepe u osmini finala Kupa Turske. Nakon regularnog dijela utakmice i dva produžetka nije bilo golova, a onda se igrala penal serija u kojoj je naš Miralem Pjanić promašio, ali je istanbulski velikan prošao dalje.

U prvom poluvremenu nije bilo mnogo šansi, a u drugom dijelu Besiktas je bio dosta bolji. Kreirao je istanbulski klub nekoliko prilika, ali nije uspio doći do gola i otišlo se u produžetke.

Besiktas je imao nekoliko dobrih prilika u produžecima. Veliku šansu propustio je Batshuayi, a potom blizu gola je bio i Pjanić, čiji je udarac izblokiran. Prijetio je i Vida, no mreže su mirovale i u dodatnih 30 minuta.

Pristupilo se izvođenju penala, a prvi je šutirao Pjanić. Reprezentativac BiH nije realizovao udarac sa bijele tačke – odbranio mu je Egribayat. Na drugoj stranu prečku je pogodio Di Santo i Fener se vratio.

U nastavku svi fudbaleri Besiktasa su pogađali, a kod Goztepea je u drugoj seriji promašio i Emir, a u četvrtoj Lourency, tako da su domaći dobili penal seriju sa 3:1.

Pjanić je igrao cijelu utakmicu, dok je kog gostiju na klupi presjedio golman Kenan Pirić.