Genoa je na Luigi Ferrarisu pobijedila Napoli u utakmici 21. kola Serije A na Luigi Ferrarisu (2:1), a junak domaćih, koji su došli do trećeg uzastopnog trijumfa, bio je 37-godišnji Goran Pandev.

Pandev je svoj prvi pogodak na večerašnjoj utakmici postigao u 11. minuti, a već u 26. minuti bilo je 2:0 kada je ponovo pogodio reprezentativac Sjeverne Makedonije.

Iskusni napadač došao je tako do trećeg gola u Seriji A, a time je postao najstariji fudbaler u top 5 evropskih liga koji na svom kontu ima najmanje dva gola i dvije asistencije.

Dugo nakon toga nije bilo velikih prilika, a Lorenzo Insigne je u 78. minuti pogodio stativu. Matteo Politano je smanjio na 2:1 u 79. minuti, ali Napolitanci nisu uspjeli ništa više uraditi.