Crystall Palace je pomrsio konce Liverpoolu i nanio im neočekivani poraz na “Anfieldu” rezultatom 1:0.

Palace je šokirao „Redse“ na početku utakmice. Mittchel je odlično pronašao Ezea u 14. minutu, a talentovani engleski internacionalac je postigao gol i tako je Liverpool prvi primio gol na 21 meču od ukupno 32. Četiri minuta kasnije je i Mateta mogao do gola, ali je jedan od igrača Liverpoola u posljednjem trenutku blokirao udarac.

Uslijedila je totalna ofanziva Liverpoola. Prvo je Endo u 27. minutu pogodio prečku, a dva minuta kasnije je Diaz iskoristio odličan centaršut i gađao u sam ugao gola, ali je Henderson fantastičnom odbranom sačuvao prednost svom timu. Još jednom je nekadašnji golman Manchester Uniteda zablistao u prvom poluvremenu. Salah je u 35. minutu odlično probio i šutirao, zaustavio je udarac Henderson.

Drugi dio igre počeo je odličnom šansom Nuneza u 56. minutu, blistao je Henderson na golu gostiju. Liverpool je pritiskao, a Diogo Jota je propustio kolosalnu šansu u 73. minutu. Dobio je loptu „na tacni“, šutirao, a Clyne je u posljednjem trenutku intervenisao i sačuvao gol. Imao je do kraja i Salah priliku da izjednači, ali su se grčevito branili gosti i uspeli da se odbrane. Liverpool je ovim porazom značajno otežao sebi šansu da osvoji Premijer ligu, sada su treći sa 71 bodom, dok je Crystal Palace 14. sa 33 boda.

Fulham je rutinski slavio protiv bezidejnog West Hama rezultatom 2:0 zahvaljujući golovima Andreasa Perreire.

Gosti su poveli već u osmom minutu poslije katastrofalne greške Mavropanosa. Grči štoper nije uspeo da primiri dugu loptu koja je letela ka golu Čekićara, spustio je direktno na nogu Andreasa Perreire i praktično mu asistirao za gol. Fulham je bio mnogo bolja ekipa u prvom poluvremenu i zasluženo je vodio.

Drugo poluvreme se nije mnogo razlikovalo od prvog. West Ham je imao nešto više napada, ali je gradski rival u 72. minutu iskoristio prazan prostor, Iwobi je u kontri vidio potpuno samog Perreiru koji je drugi put danas tresao mrežu Lccasa Fabianskog.

West Ham nije bio ni blizu nivoa gradskog rivala, pa je Fulham upisao 12. pobjedu u sezoni i sada su 12. sa 42 boda, dok je West Ham osmi sa šest bodova više.