U prvoj utakmici nakon što se saznao da ove sezone neće biti starter na All-Staru Luka Dončić odigrao je jednu od najučinkovitijih utakmica sezone.

U pobjedi Dallasa protiv Indiane 132:105 zabijao je trice sa sirenom, dodavao bez gledanja i preko cijelog terena te postao peti najmlađi igrač koji je postigao 6000 koševa u NBA ligi.

Dončić je završio s 30 poena, 12 asistencija, šest skokova dvije blokade, jednom ukradenom i samo jednom izgubljenom loptom. Imao je vrlo efikasan šut 12/21 iz igre te 4/9 za tricu, a dojam je pokvario tek na liniji slobodnih bacanja (2/7). Nakon utakmice srdačno se izgrlio s Rickom Carlisleom, koji je prošlog ljeta napustio Dallas i preuzeo Indianu.

Čak 22 od svojih 30 koševa Dončić je postigao u prvom poluvremenu, a među njima i tricu s istekom druge četvrtine, prenosi Index.hr.

Ali još je više oduševio s nekoliko dodavanja. Jedno je bacio preko cijelog terena poput NFL quarterbacka, ali najviše je uzdaha izazvao nakon ovog prodora i asistencije bez gledanja, iza leđa na otvorenu tricu.

U pobjedi Mavsa istaknuo se i Reggie Bullock s 23 koša i šest trica, a Pacerse je uz Domantasa Sabonisa (21 poen, 15 skokova, osam asistencija) predvodio nedraftirani rookie Duane Washington s 22 koša.

Najuzbudljiviju utakmicu večeri odigrao su Miami i Toronto, a Kanađani su slavili 124:120 nakon dva produžetka. Gabe Vincent je pogodio tricu za pobjedu Heata na isteku drugog produžetka, ali nije čuo da je njegov trener Erik Spoelstra prethodno pozvao time-out. U trećem dodatnom periodu Fred VanVleet pogodio je dvije trice i zapečatio pobjedu Raptorsa.

Gary Trent Jr. zabio je 33 koša za Toronto, čija je cijela startna petorka na parketu provela više od 53 minute. Nikad prije u NBA ligi se nije dogodilo ni da pet igrača iste momčadi odigra više od 50 minuta. Jimmy Butler predvodio je Heat triple-doubleom od 37 poena, 14 skokova i 10 asistencija.

Philadelphia je nadoknadila 17 poena zaostatka i pobijedila Sacramento 103:101 na krilima Joela Embiida i njegovih 36 koševa. U derbiju večeri Golden State je 110:106 svladao Brooklyn Netse, za koje je od Velike trojke igrao samo Kyrie Irving. Novopečeni All-Star Andrew Wiggins zabio je 24 za Warriorse, a Irving 32 za goste iz New Yorka.