Reprezentacija Bosne i Hercegovine u sjedećoj odbojci poražena je u velikom finalu Svjetskog prvenstva od selekcije Irana.

Iran je u dvorani hotela Hills uspio sa ubjedljivih 3:0 savladati Zlatne ljiljane Ifeta Mahmutovića, te tako postati svjetski prvak, prenosi SCsport.

S druge strane, Bosna i Hercegovina će se zadovoljiti srebrenom meedaljom, koju će dobiti za osvojeno drugo mjesto na prvenstvu.

Prvi set su Iranci dobili nakon nevjerovatne borbe sa 26:24, nakon što su spasili i jednu set loptu koju je imala BiH.

Pravoj drami svjedočili smo i u drugom setu. BiH je vodila sa 20:18, ali se onda sjajnim servisima u igru vraćaju Iranci, da bi se stiglo do rezultata 23:23. Nakon greške iranskog diva Morteze Mehrzada BiH dolazi do set lopte, ali istu spašavaju Iranci, a nakon toga i još tri!

Potom oni dolaze u šansu da osvoje drugi set, ali Čančar spašava BiH. Nestvarna borba završena je pobjedom Iranaca od 32:30 u drugom setu.

U trećem setu su Zlatni ljiljani potpuno pali, te je očito da je na njih loše utjecao gubitak dva tijesna seta.

Iranci su lako stigli do 25:12 za konačnih 3:0 i zlato na Svjetskom prvenstvu!