Fudbaleri Veleža ostvarili su danas pobjedu u duelu povratnika u Premijer ligu BiH.

Već u prvom poluvremenu bilo je jasno da će Mostarci pred solidno ispunjenim tribinama stadiona Rođeni pokušati nametnuti vlastiti tempo. U tome su dobrim dijelom i uspjeli, s obzirom da su stvorili puno veći broj konkretnijih prilika.

Najbolju u prvom dijelu je imao Čivić u devetoj minuti, koji je sam istrčao pred Kukriku, ali je vratar Borca odlično reagovao. Kasnije su Fajić i Brandao također propustili prilike.

Trenutak odluke dešava se ipak nakon odmora, tačnije u 65. minuti. Smušeno je reagovala odbrana Borca nakon ubačaja Fajića, Jovanović je pogodio stativu vlastitog gola, a zatim je rezervista Obren Cvijanović pospremio loptu u mrežu gostiju za 1:0.

Osam minuta nakon toga rezervista Borca Goran Zakarić je dobro šutirao na drugoj strani, ali istakao se Veležov golman Adnan Bobić.

No, Zakarić je pogodak za 1:1 postigao ipak na dvije minute prije kraja nakon sjajne kontre ui tako zaledio publiku u Vrapčićima.

Međutim, kada su svi mislili da će susret biti okončan bez pobjednika, u nadoknadi sjajnim pogotkom Nusmir Fajić trese mrežu Borca i donosi euforiju među domaće fanove! Tih 2:1 ujedno je bio i konačni rezultat.

Pobjeda Veleža za utvrđivanje pozicije u komfornoj sredini tabele, a Boprac je nastavio seriju poraza i nakon povratka Vlade Jagodića na klupu banjalučkog tima.