Portland Trail Blazersi slavili su protiv Houston Rocketsa nakon velike borbe i produžetka.

Trijumf je domaćinima mogao donijeti Damian Lillard i prije dodatnih pet minuta, da je pogodio šut za zvukom sirene kod 113:113.

No, na kraju je pobjednika odlučio CJ McCollum, koji je na šest sekundi do kraja ubacio trojku za 128:126, što će se ispostaviti kao konačni rezultat.

Upravo je McCollum pružio nevjerovatnu partiju i zabilježio čak 44 poena (devet trojki, lični rekord), Lillard je dodao 32.

Dobar nastup imao je i naš Jusuf Nurkić, koji je ostvario double-double učinak od 12 poena i 11 skokova za skoro 35 minuta u igri. Upisao je i šest asistencija te jednu blokadu.

Kod Houstona je blistao problematični superstar James Harden. Čovjek koji je propustio nekoliko treninga Rocketsa zadnjih dana u svojoj prvoj utakmici nove NBA sezone zabilježio je 44 poena i 17 skokova!

Imao je odličnu podršku u Christianu Woodu (31 poen, 13 skokova), ali gosti svejedno nisu uspjeli izbjeći poraz u tijesnom finišu susreta, prenosi SCsport.