Velški nogometni reprezentativac Gareth Bale bio je strijelac ključnog pogotka u produžecima finala razigravanja za prvaka u američkom MLS-u.

Njegov je Los Angeles FC prvi put postao prvak američke lige, pobjedom u finalu protiv Philadelphia Uniona nakon penala. Činilo se da su ušli u bezizlaznu situaciju.

Nakon 90 minuta utakmica je završila rezultatom 2:2, no Los Angeles je u 116. minuti ostao s igračem manje te primio pogodak. No onda se u 128. minuti iskazao Gareth Bale. Nekad najskuplji nogometaš svijeta pogodio je glavom za 3:3 i ogromno slavlje svoje momčadi. Bio je to najkasniji gol u povijesti MLS-a, rekord je dotad držao Jack Elliott, koji je zabio u 124. minuti. Nakon tog pogotka igrači Philadelphije ostali su u šoku, tolikom da nitko od njih nije zabio penal u raspucavanju.

Gareth Bale (33) stigao je u Los Angeles prošlog ljeta u besplatnom transferu iz Real Madrida. Ove je sezone zabio četiri gola. Također, Bale je predvodio reprezentaciju Walesa do plasmana za njihov prvi nastup na Svjetskom prvenstvu od 1958. godine. Inače, za momčad Los Angelesa nastupa i Giorgio Chiellini, koji je cijeli susret presjedio na klupi.