Arsenal je doživio debakl na Etihadu protiv Manchester Cityja u utakmici trećeg kola Premier lige, a Topnici su danas poraženi rezultatom 5:0. Sada londonski klub ima najgori start ikada jer nakon tri kola ima tri poraza i to bez postignutog gola (gol-razlika 0:9).

Manchester City je prvi put prišao golu Arsenala u sedmoj minuti i odmah je postigao pogodak. Ilkay Gundogan je pogodio mrežu Topnika i to glavom. Odbrana je očajno reagovala i u 12. minuti kada je Ferran Torres udvostručio prednost domaćih.

Granit Xhaka je u 35. minuti dobio direktan crveni karton zbog starta sa dvije noge, a nakon toga pojedini navijači su već počeli napuštati stadion. City je u 43. minuti postigao treći pogodak u 43. minuti kada je pogodio Gabriel Jesus na asistenciju Jacka Grealisha.

Nakon osam minuta igre u drugom poluvremenu Rodri je izuzetno preciznim udarcem povisio na 4:0.Bernd Leno je bio na nivou u drugom dijelu utakmice i imao je nekoliko dobrih odbrana, ali nije zaustavio Torresa nakon asistencije Riyada Mahreza u 84. minuti, kada su domaći postavili konačnih 5:0.

Sead Kolašinac je igrao od prve minute u ovom susretu, a to mu je bio prvi start u Premier ligi nakon 11 mjeseci. Podsjetimo, prošle sezone šest mjeseci je proveo na posudbi u Schalkeu.