Velež je prekinuo seriju poraza u duelima s gradskim rivalom. Domaći tim na stadionu Rođeni savladao je večeras ekipu Zrinjskog s ubjedljivih 3:0 u posljednjem susretu 14. kola Premijer lige BiH.

Već u drugoj minuti žuti karton dobio je domaći igrač Vehabović. Igrala se peta minuta kada je vratar Zrinjskog Marić dobro intervenisao nakon ubačaja s boka.

Tri minute kasnije u dva navrata prijeti Guliashvili, ali golman Plemića opet dobro reaguje. Velež je nastavio snažno napadati, a u 14. minuti Jakovljević je otklonio opasnost pred svojim golom. Potom se igralo između dva šesnaesterca, a onda je došla 34. minuta.

Sudija Irfan Peljto povukao je igrače u svlačionicu nakon incidenta između navijača Zrinjskog i redara.

Pauza je trajala 22 minute, a onda su igrači ponovno izašli na teren. Gostujući navijači upozoreni su da će svaki sljedeći incident značiti pražnjenje tribine.

U 37. minuti Šikalo je osvojio jednu loptu na sredini terena i u prvi plan gurnuo Suljića koji nije uspio precizno proraditi Guliashvilija.

Nakon nekoliko minuta igre opet je došlo do prekida. Ovaj put zbog spornog transparenta koji je istaknula Crvena armija. Nakon pet minuta utakmica je nastavljena.

Već u sljedećem napadu domaći dolaze u vodstvo. Vehabović je uposlio Nermina Haskića, koji je iz blizine matirao Marića za 1:0.

Početkom drugog poluvremena Velež je udvostručio prednost. Pogriješio je Čanađija i izgubio loptu, sjurio se Guliashvili prema golu Zrinjskog i poentirao.

Gruzijac je bio strijelac i u 78. minuti. Ovog puta loptu mu je poklonio Senić, a posuđeni nogometaš Sarajeva rutinski postavlja konačnih 3:0.

Prvak BiH je, inače, meč završio s igračem manje, jer je rezervista Bradarić pred kraj susreta zbog oštrog starta na Mlinariću dobio crveni karton.

Velika pobjeda Veleža, koja će mnogo značiti Rođenima u nastavku borbe za Evropu, dok je vrijeme da se pale alarmi u Zrinjskom, koji očito počinje ispaštati zbog igranja na više frontova. Ovo je Plemićima najteži poraz sezone.

Velež – Zrinjski 3:0 (Haskić 41’, Guliashvili 52’ i 78’)

Stadion Rođeni. Glavni sudija: Irfan Peljto (Sarajevo). Crveni karton: Bradarić (Zrinjski).

VELEŽ: Hadžikić, Oreč, Hrkać, Bruno, Šturm, Vehabović (Mlinarić), Pršeš (D. Halilović), Šikalo (Kadrić), Suljić (E. Halilović), Guliashvili, Haskić (Đuliman).

ZRINJSKI: Marić, Ćorluka, Senić, Jakovljević (Radić), Memija, Čanađija (Bradarić), Ramić, Jukić (Kiš), Ćuže (Sabljić), Maglica (Malekinušić), Bilbija.