Milwaukee Bucksi će igrati veliko NBA finale, prvi put nakon daleke 1974. godine.

Kao gosti, u šestoj utakmici serije protiv Atlanta Hawksa, i to bez naveće zvijezde Giannisa Antetokounmpa, prvaci iz 1971. ostvarili su trijumf od 107:118 i sa konačnih 4-2 osvojili titulu prvaka Istoka.

Bucksi su od uvodnih minuta bili u vodstvu, koje nisu ispuštali do kraja meča. Hawksi su uspjevali držati priključak, bili su blizu početkom drugog poluvremena (45:47), ali nakon što je Milwaukee poveo sa 72:94 u zadnjoj četvrtini, postalo je jasno kako će utakmica završiti.

Pobjednički sastav predvodili su Khris Middleton (32 poena) i Jrue Holiday (27), kod Atlante su najefikasniji bili Cam Reddish (21) i Bogdan Bogdanović (20).

Za titulu prvaka NBA lige Milwaukee će se boriti protiv Phoenixa. Prvi susret je u noći između utorka i srijede, tačnije u tri ujutro po našem vremenu, uz direktan prenos na Areni Sport.