U terminu od 15 sati odigrane su tri utakmice 26. kola italijanske Serie A.

Milan je novom pobjedom nastavio šampionsku trku, ovoga puta savladao je Veronu kao gost rezultatom 0:2.

Rossoneri su poveli u 27. minutu kada je reprezentativac BiH Rade Krunić na prekrasno pogodio iz slobodnog udarca, da bi u 50. Diego Dalot postavio konačan rezultat.

Krunić je generalno pružio odličnu partiju te ocijenjen u italijanskim medijima kao igrač utakmice.

Fiorentina je kao domaćin remizirala sa Parmom 3:3.

Ekipa iz Firence povela je u 28. minutu golom Lucasa Martineza-Quarte, ali je Juraj Kucka četiri minuta kasnije sa penala donio poravnanje svom timu.

Igrao se 42. minut kada se reprezentativac Srbije Nikola Milenković najbolje snašao u kaznenom prostoru protivnika i prikucao loptu u mrežu Sepea, međutim Mljekari su ponovo izjednačili u 72. minutu kada je precizan bio Jasmin Kurtić.

U 90. minutu desio se potpuni preokret, Valentin Mihaila donosi prvu prednost Parmi na meču, ali je u četvrtom minutu nadoknade vremena Fiorentina izbjegla poraz nesretnim autogolom Iacoponija.

Crotone je bio bolji od Torina kod kuće 4:2.

Domaćin je poveo preko Simyja sa penala u 27. minutu, izjednačio je Rolando Mandragora u finišu prvog poluvremena, da bi Simy svojim drugim golom u 54. i Arkadiusz Reca u 80. minutu doneli novu prednost protiv jednog od direktnih konkurenata u borbi za opstanak.

Pogodak nade za Bikove dao je Antonia Sanabrije u 84., ali je sve dileme oko pitanja pobjednika otklonio Adam Ounas sjajnim solo prodorom u četvrtom minutu nadoknade vremena.

Amer Gojak je kod Torina ušao u igru u 77. minuti, kada je zamijenio Sašu Lukića.