Barcelona je na Nou Campu u utakmici 21. kola španske La Lige pobijedila Athletic Bilbao, a na ovom meču Lionel Messi je postigao svoj 650. pogodak za katalonski klub u svim takmičenjima.

Lionel Messi je imao dvije velike prilike na početku utakmice, a onda je u 20. minuti postigao pogodak iz slobodnog udarca. Ovo je bio drugi pogodak iz slobodnjaka za Argentinca iz posljednja četiri pokušaja, dok je ranije postigao jedan gol iz 62 šuta.

Također, ovo mu je bio jubilarni 650. pogodak za katalonski klub u svim takmičenjima, a od toga 49 ih je postigao iz slobodnih udaraca. Do kraja prvog dijela nije bilo većih uzbuđenja. Poslije pet minuta igre u drugom dijelu, Jordi Alba je skrenuo loptu u svoju mrežu za 1:1.

Miralem Pjanić, koji je počeo utakmicu od prve minute, u 58. minuti imao je veliku šansu kada je šutirao glavom malo pored gola. Bh. reprezentativac je izašao iz igre u 67. minuti kada ga je zamijenio Sergi Roberto. Antoine Griezmann je u 75. minuti pogodio za 2:1, što je na kraju bilo i dovoljno za trijumf Katalonaca.