Hrvatski teniser Marin Čilić u prvom kolu okončao je nastup na mastersu u Parizu – njega je rezultatom 2-0 pobedio Italijan Lorenzo Musetti, 23. igrač ATP liste.

Slavio je Musetti po setovima 6:4, 6:4 za 82 minuta tenisa u “Bercyju”. Idući protivnik Italijanu biće Nikoloz Basilašvili, koji je sa 6:3, 6:4 bio bolji od kvalifikanta Quentina Halysa iz Francuske.

Ovim porazom Čilić je završio sezonu, budući da izvjesno neće nastupiti na Završnom mastersu, koji se održava u Torinu od 13. do 20. novembra i koji ćete u direktnim prenosima moći da pratite na Sport klubu.

Dvije brejk-lopte imao je Musetti i obje je iskoristio. Njima je došao do dva brejka prednosti – jednom u prvom i jednom u drugom setu i praktično na taj način riješio duel.

Oba puta brejk je viđen u prvom gemu seta, a teniser iz Međugorja nije uspijevao da dostigne vodstvo rivala.

Čilić je u 2022. godini ostvario 31 pobjedu i 19 poraza, zaradio je nešto manje od dva miliona dolara od nagradnih fondova turnira na kojima je učestvovao.

U ranijim mečevima prvog kola mastersa u Parizu zabilježeni su sljedeći rezultati:

John Isner – Oscar Otte 6:4, 7:6 (3);

Aslan karatsev– Joshnito Nishioka 3:6, 4:6;

Taylor Fritz – Alejandro Davidovich Fokina 7:5, 6:2;

Sebastian Baez – Kharen Khachanov 1:6, 1:6;

Alex Molčan – Richard Gasquet 3:6, 1:6.