Mallorca je večeras u utakmici 24. kola španske La Lige pobijedila Athletic Bilbao na domaćem terenu (3:2), a asistenciju je upisao Vedad Muriqi, koji je stigao na posudbu iz Lazija.

Domaći su poveli u 22. minuti kada je pogodio Salva Sevilla, a potom je Angel osam minuta poslije udvostručio prednost Mallorce na asistenciju Muriqija, koji je u prošlom susretu pogodio protiv Cadiza i već pokazuje da će biti veliko pojačanje.

Imala je Mallorca još neke šanse, ali su onda šokirani u kratkom periodu. Raul Garcia je smanjio na 2:1 i 59. minuti, a samo dvije minute poslije Alex Berenguer donio Baskijcima poravnanje od 2:2.

Iako je Bilbao u drugom dijelu imao veći posjed lopte, pokušavali su i domaći, a u 88. minuti došli su do gola i pobjede, a autogol je postigao Unai Simon.