Ekipa Betisa napravila je iznenađenje slavivši protiv Real Madrida rezultatom 2:1.

Nakon užasne serije, Andalužani su se ‘izvadili’ na lideru na tabeli Primere uoči ovog kola. Ne baš nešto što se moglo očekivati.

Do 40. minute čekali smo na uzbuđenja, a onda je Sidnei postigao sjajan gol za vodstvo domaćih. Ipak, to nije bilo sve u prvom dijelu.

U trećoj minuti nadoknade Karim Benzema postiže gol sa bijele tačke i neriješenim rezultatom otišlo se na odmor.

Nastavak je donio ofanzivu Reala, ali i veoma opasne kontre Betisa koje su se na kraju ispostavile kobnim za Madriđane.

Igrao se 82. minuti kada je Cristian Tello, nekadašnji fudbaler Barcelone i rođeni Katalonac, pogodio nakon kontre za pobjedu protiv Reala.

Upravo se Barcelona najviše obradovala ovom trijumfu, pošto će ostati prva nakon ovog kola, iako je sa deficitom ušla u njega.