Liverpool je savladao Tottenham u Londonu (1:3), a time su Redsi došli do desete premijerligaške pobjede u ovoj sezoni i četvrtog mjesta na tabeli.

U trećoj minuti utakmice poništen je pogodak Heung-min Sonu zbog ofsajda, a u nastavku viđeno je nekoliko šansi na obje strane. U četvrtoj minuti sudijske nadoknade prvog dijela Roberto Firmino je pogodio za 0:1. To je bio prvi premijerligaški gol za Redse nakon osam sati i sedam minuta.

Poslije dvije minute igre u drugom dijelu Trent Alexander-Arnold je udvostručio prednost Liverpoola. Već u 49. minuti viđen je novi pogodak. Pierre-Emile Hojbjerg je zatresao mrežu za 1:2 i vratio Spurse u igru. Mohamedu Salahu poništen je pogodak, nakon intervencije VAR-a, u 56. minuti.

Lijep pogodak postigao je Sadio Mane u 65. minuti za 1:3. Ovo je bio jubilarni 800. gostujući gol Liverpoola u Premier ligi. Više gostujućih golova u Premier ligi od njih imaju samo Arsenal (820) i Manchester United (935), dok treće mjesto dijele sa Chelseajem.